PRIKLAUSOMYBES GYDYMO ETAPAI

Priklausomibės gydymo etapai

Narkomanijos gydymas visą parą veikiančioje ligoninėje yra būtinas norint greitai pašalinti toksinius skilimo produktus nuo narkotinių medžiagų ir saugiai įveikti nutraukimo sindromą, taip pat pradėti gydyti somatinę patologiją. Ne mažiau svarbu, kaip įprasta, paciento izoliacija nuo pažįstamos aplinkos, kuri prisideda prie sutrikimų.

INSPEKCIJA

Priėmęs į mūsų kliniką Korsakov, pacientui atliekamas somatinių gydytojų (terapeuto, neurologo, kardiologo, gastroenterologo) tyrimas ir išplėstinis kraujo, šlapimo tyrimas, ultragarsinė vidaus organų diagnostika.

NETOKSIKAVIMAS

Šiame narkomanijos gydymo etape atliekamas aktyvus toksinių skilimo produktų pašalinimas. Tuo pat metu skiriama palaikomoji vaistų terapija, siekiant palengvinti abstinencijos simptomus (fizinio skausmo „nutraukimas“, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas). Intensyvus atstatymas Po detoksikacijos pasirenkamas gydymas, kurio tikslas yra atkurti psichinę sveikatą, skiriami vaistai, padedantys atkurti vidaus organų ir sistemų veikimą, įskaitant vaistus smegenų, kepenų ir kasos apsaugai.

ATSTUMIMO STABILIZAVIMAS

Kai paciento būklė stabilizuojasi, priklausomybės nuo narkotikų gydymas papildomas grupiniais užsiėmimais su psichoterapeutais ir psichologais.

„NARCOBLOCADA“ (PASIRENKAMA)

Ilgai vartojant narkotikus, prieš išrašant iš ligoninės rekomenduojama atlikti vaistų blokadą. Išimtis gali būti vienkartinis narkotikų vartojimas (išskyrus heroino ir desomorfino vartojimą). Toks gydymas nuo priklausomybės nuo narkotikų yra labiausiai pageidaujamas.

PAGALBINĖ PAGYDYMAS

Po išrašymo pacientui skiriami vaistai, palaikantys imuninę sistemą, normalizuojantys nuotaiką ir miegą, stabilizuojantys psichinę būseną ir slopinantys potraukį narkotikams. Praėjus 2 savaitėms po išrašymo iš ligoninės, vyksta nemokama gydančio gydytojo konsultacija.

Narkomanijos gydymas