Mitai apie alkoholio naudą

Siekiant žmones įtraukti į legalią alkoholinę narkomaniją, pasitelkiami ir tam tikri mitai. Greičiausiai Jums ne kartą teko susidurti su teiginiais, bandančiais parodyti alkoholio naudą. Jų gausu ne tik internete, spaudoje, TV laidose. Tą tariamą naudą akcentuoja ir dažnas medikas. Pabandykime pasigilinti, ar šie teiginiai tiesa, ar gudriai suregztas melas.

Kodavimas nuo alkoholio

Alkoholis - antidepresantas?

Alkoholis iš tiesų yra depresantas. Jis, kaip ir bet kuris kitas narkotikas, slopina smegenų siunčiamus signalus. Apsvaigę smegenys negali teisingai transliuoti realybės suvokimo.

Jei žmogus patiria stresą, nerimauja, turi psichologinių problemų ir vartoja alkoholį, laikinai tie simptomai nuslopsta. Problemos niekur nedingsta, tik signalai, formuojantys nerimo suvokimą, yra slopinami. Atsikuriant smegenų veiklai, neurozės vėl pradeda reikštis, bet jau ūmesne forma, nes po eilinio psichotropinių medžiagų pavartojimo sutrikimai tik gilėja. Žmogui kurį laiką gal ir atrodo, kad jis atsipalaidavo, užsimiršo, o šiek tiek prasiblaivius viskas pradeda atrodyti dar baisiau, nei yra iš tikrųjų. Problemos ignoravimas jos nepašalina. Ją vis tiek reikės spręsti. Nesprendžiama problema išauga į didelę bėdą. Dar labiau išsigandęs žmogus vėl prisigeria, ir užburtas ratas tęsiasi

Atsikuriant smegenų veiklai, neurozės vėl pradeda reikštis, bet jau ūmesne forma, nes po eilinio psichotropinių medžiagų pavartojimo sutrikimai tik gilėja. Žmogui kurį laiką gal ir atrodo, kad jis atsipalaidavo, užsimiršo, o šiek tiek prasiblaivius viskas pradeda atrodyti dar baisiau, nei yra iš tikrųjų. Problemos ignoravimas jos nepašalina. Ją vis tiek reikės spręsti. Nesprendžiama problema išauga į didelę bėdą. Dar labiau išsigandęs žmogus vėl prisigeria, ir užburtas ratas tęsiasi

Alkoholis - alkoholizmas

Dažnai yra sakoma: „Jei gyvatės nuodai gali būti vaistai, taireiškia, ir nedidelės alkoholio dozės mūsų organizmui gali būti vaistai". Alkoholį vartojantys žmonės siekia pateisinti savo silpnybę ir ieško naudos pateisinimo, nebandydami demaskuoti žalos.

Pradėjus mąstyti logiškai, galima suprasti, kad minimi gyvatės nuodai savo natūralioje struktūroje ir liks nuodais. Vaistais juos daro specialus paruošimas, apdorojimas. Įvyksta struktūrinis gyvatės išskiriamo bioskysčio pakeitimas. Jei gyvatės įkandimas gali būti mirtinas, kaip gali būti naudingi jos nuodai toje pačioje struktūroje, kuri šiaip neša mirtį?

Tas pats pasakytina ir apie alkoholį. Jei jo formulė yra C2H5OH, ir ji nėra modifikuota, tai ji lieka tokia pati, ir visos šios formulės savybės išlieka tos pačios. Kadangi ši formulė keičia kraują ir visus žmogaus organus struktūriškai, tai, nesvarbu, koks skysčio pavadinimas (alus, vynas, degtinė ar šampanas), bet, jei jis yra tokios formulės, "gėrimas" yra užnuodytas. Bet koks struktūrinis organų pokytis neša organizmui žalą ir formuojasi ligos. Bet kuriuo atveju, jei žmogus vartos skysčius, kurių formulė yra C2H5OH, jo organizmas bus nuodijamas.

Pavyzdžiui, alus gali būti alkoholinis arba be alkoholio. Tas alus, kurio formulė C2H5OH, yra nuodingas, o šios formulės neturintis smegenims žalos nedarys. O jei smegenys sveikos, tai ir visas organizmas išliks nepažeistas.