Mesti rūkyti: kokie būdai iš tikrųjų veikia


Visi žino, kad rūkymas yra blogis, ir, svarbiausia, tai žino ir patys rūkaliai. Tai procesas, kai savanoriškai sistemingai pumpuojamas jūsų kūnas nuodais ir toksinais. Bet, svarbiausia, tabakas sukelia psichologinę priklausomybę, dėl kurios žmogus tampa cigaretės vergu, negalinčiu dieną išgyventi be jos.

Kodavimas nuo rukymo,

Kodėl rūkymas blogis?

  • Per metus plaučiuose nusėda maždaug kilogramas toksiškų dervų, sumažėja plaučių tūris ir elastingumas, žymiai padidėja onkologinių susirgimų rizika.

  • Nikotinas yra nuodas, kuris paralyžiuoja bronchų lygiuosius raumenis, dirgina ir skatina kvėpavimo takų, skrandžio ir stemplės gleivinių uždegimą.

  • Kraujo sudėtis blogėja, baltųjų kūnelių kiekis kraujyje mažėja, todėl imunitetas silpsta.

  • Žmogus, rūkantis cigaretę, kenkia kitiems. Pasyvūs rūkaliai kartais kenčia labiau, nes įkvepia cigarečių dūmus ne per filtrą.

  • Kiekvienas rūkantis asmuo yra įkalintas rūkymo priklausomybės. Skirdamas laiko pačiam rūkymo procesui, pinigų tabakui, susirasdamas tinkamą vietą, o kartais net tenka meluoti artimiesiems.

Suvokdami šias problemas, daugelis žmonių nusprendžia mesti rūkyti. Kiekvienas ieško savo, to paties, teisingo ir veiksmingo būdo mesti rūkyti, elgiasi taip, kad daugiau nebegrįžtų prie šios problemos gyvenime. Šiame straipsnyje mes kalbėsime apie tai, kokie yra cigarečių atsisakymo būdai, koks efektyvus yra kiekvienas iš jų ir kaip rasti tą, kuris iš tikrųjų padeda Jums.

Kodėl sunku mesti rūkyti?

Tai, kas vadinama abstinencija, gydant priklausomybę nuo narkotikų, taip pat būdinga rūkantiems, nors ir mažesniu mastu. Tai nikotino pašalinimas, nekontroliuojamas potraukis, noras rūkyti. Be cigaretės jaučiatės blogiau ir atsiranda dirglumas, silpnumas, sumažėjęs dėmesys. Šiuo atveju didžiausia nesėkmės priežastis yra valios trūkumas. Žinoma, yra žmonių kurie gali prisiversti mesti rūkyti „per aš negaliu“, tačiau jų yra tik keli. Likusiai daliai tokie bandymai baigiasi nusivylimu, savęs kaltinimu ir depresija. Todėl paprastam žmogui, norinčiam mesti rūkyti, reikia metodų ir priemonių, kurios palengvintų psichologinės priklausomybės būklę ir palaipsniui sumažintų ją iki nulio.

Alternatyvūs ir liaudies metodai


kodavimas nuo rukymo

Kodavimas nuo rūkymo

Be abejo, vienas efektyviausių būdų, jei pats negalėtumėte įveikti priklausomybės. Metodo esmė yra psichologinis poveikis pasąmonei, dėl kurio pacientas formuoja abejingą požiūrį į cigaretes. Užsiėmimas vyksta be hipnozės, budrumo būsenoje nėra jokių vaistų. Tokio gydymo sėkmei pakanka tik rūkaliaus noro ir noro pamėginti mesti rūkyti.

Mitybos pakaitalai

Norėdamas ištverti sunkiausias nikotino potraukio akimirkas, žmogus gali griebtis kitos priklausomybės. Tai gali būti saldainiai ar sėklos, riešutai ar sumuštiniai. Kartais tokia priemonė tikrai padeda, atitraukdama dėmesį nuo ilgalaikio potraukio rūkyti. Tačiau dažnai ši ,,išeitis“ baigiasi svorio priaugimu ar valgymo sutrikimais.

Akupunktūra

Rytų akupunktūros praktika apima daugelį amžių. Metodas susideda iš to, kad kai kurie centrai, atsakingi už rūkymą, sutampa ir daro įtaką pramogų centrams, įprastų veiksmų motorinio aktyvumo mechanizmui. Bet, pirma, ne visi gali pasiryžti procedūrai, dėl įvairių baimių, antra, akupunktūros procedūros gali kainuoti nemažus pinigus, taip pat veiksmingumas ir saugumas priklauso nuo specialisto ir jo kompetencijos.

Kaljanas

Daugelyje rytų šalių kaljano rūkymas leidžiamas net vaikams. Gamintojai kalba apie žolelių ir vaisių sudėtį. Tačiau ne viskas yra taip paprasta. Kaljano mišiniuose yra tabako ir kitų kenksmingų medžiagų. Jie toli gražu nėra tokie saugūs, kaip atrodo. Taigi ar verta vieną žalą pakeisti kita?

Homeopatija

Iki šiol pasaulyje nėra vieningos nuomonės apibendrinančios homeopatinių vaistų poveikį. Jeigu radote kvalifikuotą specialistą- homeopatą, kurio gydymas Jums tinka ir patinka, puiku! Homeopatija gali padėti stabilizuoti nervų sistemos veiklą, sumažinti kamuojanti nerimą ir kt.

Sportas

Žmonės, turintys stiprią valią ir norą gyventi pilnavertiškai, metę rūkyti, atiduoda energiją sporto salėje ar stadione. Ir tai yra nuostabu! Tačiau ne visi yra pasirengę skirti tiek laiko ir energijos sportui, ne visi tai gali padaryti norėdami pagerinti savo sveikatą. Todėl šis metodas yra įmanomas, tačiau nėra pagrindinis norint mesti rūkyti. Kiekvienas straipsnyje paminėtas metodas turi savo trūkumų ir privalumų. Tačiau vis dar yra keletas originalių metodų, kurie padeda įveikti psichologinę priklausomybę nuo tabako.

kaip mesti rukyti

Kaip mesti rūkyti, jei nėra valios?

Dažniausiai, norinčiųjų mesti rūkyti žmonių kategorija yra silpna, jiems trūksta valios. Laisvas žmogus per trumpą laiką sugeba pamiršti apie rūkymo problemą ir tai daro ilgus metus. Jei priklausote žmonių, neturinčių valios, kategorijai, be abejo, sunku mesti rūkyti be specialistų pagalbos, o vieno noro čia kartais neužtenka. Yra daugybė metodų, jie leis pasiekti norimą rezultatą, ir net tie žmonės, kurių valia yra silpnesnė, neturėtų jaudintis, nes išeitis visuomet yra.